VWmotion.lv • Apskatīt tēmu - "Skaties divreiz. Divreiz!"

Satiksmes drošība

"Skaties divreiz. Divreiz!"

Viss par satiksmes drošības jautājumiem. Pamācoši stāsti, klipi, linki.

Tava attieksme pret akciju "Skaties divreiz"

CSDD ir pilnīga taisnība, autovadītāji aiz savas neuzmanības nogalina kārtīgos motociklistus.
8
12%
CSDD nav taisnības, agresīvie motociklisti tā vietā lai tiktu sodīti tiek attaisnoti ar autovadītāju neuzmanību.
35
52%
Man līdz lampiņām
5
7%
Cits variants ... (savu variantu postējam topikā)
5
7%
CSDD ir taisnība, tikai akcijas realizācija ir pārāk divdomīga un nesniedz vēlamo rezultātu
14
21%
 
Kopā balsots : 67

Reklāma
 

"Skaties divreiz. Divreiz!"

Atbildēt MarisX » 2008/Apr/28, 1:48

http://lasi2x.lv/
Ceļu satiksmes noteikumi attiecas arī uz motocikliem.

Neskatoties uz to, ka motociklam ir tikai divi riteņi, arī uz motocikliem attiecas ceļu satiksmes noteikumi, kas IR jāievēro. Starp citu, lai brauktu ar motociklu ir jāiegūst atbilstošas kategorijas vadītāja apliecība, gluži tāpat, kā tas ir ar divriteni, automašīnu, autobusu vai citu transporta līdzekli.
Pat ātruma ierobežojumi attiecas uz motocikliem

Latvijā ārpus apdzīvotām vietām atļautais braukšanas ātrums ir 90km/h. Apdzīvotās vietās 50km/h. Ja gadās pamanīt attēlā redzamo zīmi, tad arī tā attiecas uz motocikla vadītāju un nozīmē, ka bultiņa spidometrā nedrīkst pārsniegt šo skaitli. Pie tam jāņem vērā, ka skaitļi apzīmē kilometrus stundā, nevis, piemēram, jūdzes stundā vai kādu citu izdomātu mērvienību.
Motocikls ir divriteņu transporta līdzeklis

Motocikls ir divriteņu transporta līdzeklis un kā tādu arī to ir jāizmanto. Ko teiktu motociklisti, ja pēkšņi Rīgā pa 13. janvāra ielu pretī brauktu pajauns BMW uz diviem riteņiem? Te pat vairs nav svarīgi uz kuriem diviem - priekšējiem, pakaļējiem, kreisajiem vai labajiem. Fakts paliek fakts. Motociklistiem braucot ir jāizmanto visi transporta līdzeklim esošie riteņi, gluži tāpat, kā to dara velobraucēji un vieglo auto vadītāji.
Autovadītāji biežāk pamana tos motociklu vadītājus, kas ievēro noteikumus

Ja motocikla vadītājs pārvietojas neatbilstoši satiksmes noteikumiem, pārkāpj atļauto ātrumu, brauc agresīvi, neievēro autovadītāju parādītos signālus, būtiski palielinās risks iekļūt ceļu satiksmes negadījumā. Ceļu satiksmes noteikumu 6. punkts: "Katram ceļu satiksmes dalībniekam ir tiesības uzskatīt, ka arī citas personas ceļu satiksmes norisē izpildīs noteiktās prasības".
Par šo lapu

Šī lapa ir kā protests pret CSDD iesākto akciju "Skaties divreiz. Divreiz!", kura pamatā aicina autovadītājus respektēt motobraucējus un pievērst viņiem vairāk uzmanības. No vienas puses šī akcija ir pilnīgi vajadzīga un noteikti kādam liks aizdomāties, taču, manuprāt, šai akcijai ir arī otra puse. Tā būtībā atzīst faktu, ka motobraucēji ļoti bieži BŪTISKI pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus gan atļautā ātruma ziņā, gan apdzīšanas, gan agresīvas braukšanas ziņā. Turklāt nav nekādas publiskas informācijas par to, ka tiktu veiktas kaut kādas motociklistu pārbaudes. Maunprāt, motosezonas sākumā, kas starp citu sākas jau rīt, 26. aprīlī vairāk uzmanības vajadzētu pievērst arī pašu motobraucēju pastiprinātai kontrolei - atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, sodīšanai par agresīvu braukšanu un galu galā veikt regulārākas pārbaudes pret alkohola saturu asinīs.

Iespējams, ka šī lapa nebūtu tapusi, ja vien es nebūtu pamanījis pilnīgi absurdi izveidotas animācijas CSDD veidotajā lapā, kas ir vērstas uz autovadītājiem:

* 2. situācijā ir labi redzama gan motociklista agresīva braukšana, gan arī fakts, ka autovadītājs kreiso pagriezienu bija ieslēdzis jau labu laiku iepriekš. Tīra satiksmes noteikumu ignorēšana no motocikla vadītāja puses.
* 3. situācijā ir labi redzams, ka autovadītājs ir ieslēdzis pagrieziena rādītāju un gatavojas manevram. Motocikla vadītājs piebrauc no aizmugures un viņam šis pagrieziena rādītājs ir jāpamana.

Tāpat šī lapa iespējams nebūtu tapusi, ja pēc aizrādījuma par viņa braukšanas stilu kādam agresīvam motocikla vadītājam viņš man nebūtu solījis "iedot bietē".

Šī lapa nav veidota kā naids pret cilvēkiem, kas pārvietojas savādāk, nekā ar privāto auto. Gluži otrādi, lapa ir izveidota, lai aicinātu šos cilvēkus ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Es personīgi pazīstu vairākus motociklistus un cienu gan viņu pārvietošanās paradumus, gan arī tiesības uz ceļa. Tieši to pašu es arī ceru sagaidīt pretī. Man nav nekādas vēlēšanās sava auto sānos noķert kādu zemu lidojošu motobraucēju.

Cienīsim viens otru uz ceļa un pasaule kļūs labāka!

Šī lapa visticamāk darbosies ne ilgāk kā 2 nedēļas, jo vismaz šobrīd man nav iedvesmas maksāt par tās uzturēšanu un domēna reģistrāciju, taču tas ar laiku var mainīties
VW passat B5 1.8i
VW Lupo 1.4 16v
VW Golf mk4TDI
VW Passat B6 2.0TDI
VW Transporter T5 2.5TDI
Lietotāja avatars
MarisX
 
Atbildes: 920
Pievienojies: 2008/Mar/13, 13:18
Atrašanās vieta: ..............Gulbene - Lizums
Braucu ar: T5
Dzinējs: VW T5 2,5 TDI R5

Atbildēt Alien » 2008/Apr/28, 8:37

:thumright:
savādāk visi autobrauceji jau ir pataisīti par sliktajiem
Lietotāja avatars
Alien
 
Atbildes: 8751
Pievienojies: 2004/Dec/08, 16:51
Atrašanās vieta: Ķekava
Braucu ar: JEEP
Dzinējs: CRD+chipsis

Atbildēt virgin » 2008/Apr/28, 9:35

Izrādās beidzot kāds par to ir sācis runāt :wink:

Kopš šīs reklāmas "Divreiz" parādīšanās gribās kādam sadot pa ausīm! Kurš atļāvis tādas vispār uztaisīt! Tieši tā uz motocikliem attiecas tieši tie paši noteikumi kā uz mani - autovadītāju - un man nav jāblenž piecreiz spogulī, lai kāds nepārvērstos par donoru!!! :?

Uz ceļa visiem ir jāciena pārējie ceļu satiksmes dalībnieki!!!

Tad jau drīz vēl uztaisam reklāmu - skaties, skaties vai kāds agresīvais auto, riteņbraucējs, gājējs, dzīvnieks netiek traumēts!!! Tad jau beigās visi godīgi braucēji to vien darīs kā glābs pārgalvīgos??? :lol: Un pārgalvīgie varēs palikt pārgalvīgāki jau viņus tak uzpasē :?

Tas pats attiecas uz akciju "Nenobrauc" (gājējus) - nu neviens viņus speciāli nost nebrauc, bet, ja viņš nevar ievērot minimālās prasības un pārvietoties par pareizo ceļu pusi un piekarināt atstarotāju, tad viņam jāliek reklāma - nesabojā auto!!!

Nevienam nav jācieš no tā, ka kādam smadzeņu viela tāda caurspīdīgāka! Tāpēc cienīsim viens otru!!! 8)
Lietotāja avatars
virgin
Lady
 
Atbildes: 1065
Pievienojies: 2006/Mai/09, 10:08
Atrašanās vieta: Saurieši
Braucu ar: zilo vācu Matildi
Dzinējs: 1.6

Atbildēt Storms » 2008/Apr/28, 11:45

Labi rūkts! Tvnet, Delfi, iAuto, Apollo un tamlīdzīgiem izsūtīji rakstiņu? IMHO vajadzētu gan. iAuto forumā arī cilvēki plosījās par šitā motociklistu bezpreģela atbalstīšanu valsts mērogā.

P.S. - Piemetu aptauju lai ir daudzmaz skaidrs tautas noskaņojums, lai neizskatās pēc "viena neapmierinātā tukšas pļāpāšanas".
Grāmatvedība, nodokļu optimizācija un konsultācijas. IT risināumi. Forex. storms[at]mansmaks.lv
Lietotāja avatars
Storms
 
Atbildes: 12858
Pievienojies: 2004/Mai/15, 13:23
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: VW Passat B3
Dzinējs: 2E

Atbildēt 16vLietotājs » 2008/Apr/28, 12:01

Paskatoties kā atsevišķi t.s. superbaiku īpasnieki izpildījās sezonas atklāsanas braucienā pa Krasta ielu, rodas likumsakarīgs jautajums cik daudz no šiem cilvekiem piedzīvos šo rudeni. Kādu kultūru var prasīt ja pat savas sezonas atklāšanas pasākumā nevar savaldīties un vismaz to pirmo posmu nobraukt pratīgi un pa smuko?
Lietotāja avatars
16vLietotājs
 
Atbildes: 1364
Pievienojies: 2006/Aug/18, 23:07
Atrašanās vieta: Rīga, Pārdaugava, Iļģuciems
Braucu ar: KTM & HDi
Dzinējs: ir ekonomisks :D

Atbildēt evelyn » 2008/Apr/28, 12:04

Lietotāja avatars
evelyn
Lady
 
Atbildes: 590
Pievienojies: 2007/Aug/03, 13:32
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt virgin » 2008/Apr/28, 12:06

evelyn rakstīja:http://www.zebra.lv/zebra/velos_iebilst.php

:ups:


:thumright: =D>
Lietotāja avatars
virgin
Lady
 
Atbildes: 1065
Pievienojies: 2006/Mai/09, 10:08
Atrašanās vieta: Saurieši
Braucu ar: zilo vācu Matildi
Dzinējs: 1.6

Re: "Skaties divreiz. Divreiz!"

Atbildēt josi » 2008/Apr/28, 12:18

MarisX rakstīja:http://lasi2x.lv/
* 3. situācijā ir labi redzams, ka autovadītājs ir ieslēdzis pagrieziena rādītāju un gatavojas manevram. Motocikla vadītājs piebrauc no aizmugures un viņam šis pagrieziena rādītājs ir jāpamana.

3. situācijā ir labi redzams, ka autovadītājs pirms nogriešanās nav ieņēmis malējo labo pozīciju :roll:
2. situācija arī nav vienozīmīga - vienmēr pirms nogriešanās ir jāpārliecinās, vai kāds tevi neapdzen, ieslēgts pagrieziens nekādas priekšrocības nedod.

Personīgi es šajā kampaņā nesaskatu neko sliktu - spoguļos un apkārt IR jāskatās. Vēl vakar braucu aiz motociklista, kurš ievēroja noteikumus un brauca savā joslā kopā ar visiem - tak viņam pāris kilometru laikā trīs reizes auni no blakus joslām spiedās virsū, pilnīgi viņu ignorējot.
Skoda Octavia A5 1.9TDI/DSG, BMW E87 118iA
Lietotāja avatars
josi
 
Atbildes: 1044
Pievienojies: 2007/Apr/13, 12:05
Atrašanās vieta: Jūrmala
Braucu ar: Škoda Octavia 2
Dzinējs: 1.9TDI

Atbildēt androns » 2008/Apr/28, 12:27

Nobalsoju: cits variants ...

pilniibaa atbalstu visu iepriekš rūkto par šo tēmu.

Un pievienojos tam, ka CIENĪSIM CITUS SATIKSMES DALĪBNIEKUS un skatīsimies spoguļos, bet vnk SPECIĀLI nečakarēsim citiem dzīvi ...


Bet nu 100%īgi atbalstu VIRGIN teikto ;)

Bet nu laik jau tas mocis brauc starp joslām sastrēgumos - bet uz 50 km/h vai lēnāk (mocisti zinās, ka moci no 50 km/h dabūt mierā ir ļoti gegli), nevis nesās strap joslām, garām sastrējumam ar 120 km/h un tad briinaas, ka kaads nav pamaniijis vinju pārkārtojoties starp joslām !

Tāpēc, ka , piemēram, pārkārtojoties es izdaru pietiekami daudz darbiibas, lai lāgā neatliktu laika skatīties vēl 2 reizes :D

Ja gribu no labās joslas tikt kreisajā - skats spogulī/pa kreisi vai ir briiva vieta, skats uz priekšu - vai priekšējais jau gadījumā nav apstājies :mrgreen: , skats pār plecu ka kreisi (lai pārliecinātos, ka aklajā zōnā neviena nav ... un atkal nočekojam vai priekšējais jau nestāv priekšā ... un tad kautkaa braucam pa kreisi ...

nu ja tur nāks mocists uz 150 km/h starp joslām, tad pats vainiigs !
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Re: "Skaties divreiz. Divreiz!"

Atbildēt androns » 2008/Apr/28, 12:31

josi rakstīja:
MarisX rakstīja:http://lasi2x.lv/
* 3. situācijā ir labi redzams, ka autovadītājs ir ieslēdzis pagrieziena rādītāju un gatavojas manevram. Motocikla vadītājs piebrauc no aizmugures un viņam šis pagrieziena rādītājs ir jāpamana.

3. situācijā ir labi redzams, ka autovadītājs pirms nogriešanās nav ieņēmis malējo labo pozīciju :roll:
2. situācija arī nav vienozīmīga - vienmēr pirms nogriešanās ir jāpārliecinās, vai kāds tevi neapdzen, ieslēgts pagrieziens nekādas priekšrocības nedod.

Personīgi es šajā kampaņā nesaskatu neko sliktu - spoguļos un apkārt IR jāskatās. Vēl vakar braucu aiz motociklista, kurš ievēroja noteikumus un brauca savā joslā kopā ar visiem - tak viņam pāris kilometru laikā trīs reizes auni no blakus joslām spiedās virsū, pilnīgi viņu ignorējot.


Tu vienmēr ieņem pašu labo malējo stāvokli ?
Labprāt brauc pa bedrēm, aku vākiem ?
labprāt nogriezies tā, lai pakaļējais ritenis gandriiz skar bordi ?

un motociklistam nav lōģiskās domāšanas - ja mašīna stāv pie krustojuma ar ieslēgtu pagriezienu, - vai tas nenoziimee, ka autovadītājs tomēr grašās veikt manevru ???

protams, ja plivinamies uz 150 km/h tad varam ar nepamaniit kaut kaadus tur pagrieziena raadiitaajus :evil:
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Re: "Skaties divreiz. Divreiz!"

Atbildēt Storms » 2008/Apr/28, 12:32

josi rakstīja:Personīgi es šajā kampaņā nesaskatu neko sliktu - spoguļos un apkārt IR jāskatās.

Pilnībā piekrītu. Liela daļa autovadītāju nav nekādi eņģelīši. It sevišķi tie kretīni kuri vispirms strauji nobremzē, nogriežas UN TIKAI TAD ieslēdz pagriezienu un paskatās vai kāds nav viņam ielīmējies pakaļā. A CP tas ir līdz lampiņām...
josi rakstīja:Vēl vakar braucu aiz motociklista, kurš ievēroja noteikumus un brauca savā joslā kopā ar visiem - tak viņam pāris kilometru laikā trīs reizes auni no blakus joslām spiedās virsū, pilnīgi viņu ignorējot.

Šķiet, ka tieši šis "uzvedības modelis" ir bijis par pamatu akcijai. Atbalstu. Bet neatbalstu to kā šī akcija ir realizēta. Iekš iAuto foruma lietotājs AutoNets ļoti perfekti noraksturoja situāciju:
AutoNets rakstīja:...reklamai ir jabut tieshai, precizai un neparprotamai. Ja ir tik liela sabiedribas rezonanse un reklamas galveno ideju cilveki neuztver, tad izlietoti lidzeklji merkji viennozimigi nav sasniegushi.

Nepiekritu, ka galvenais panakts - sapratne un iecietiba starp auto/moto braucejiem shadas kampanjas neuzlabo. Palsi komentarus un diskusijas ne tikai shaja portala.
Grāmatvedība, nodokļu optimizācija un konsultācijas. IT risināumi. Forex. storms[at]mansmaks.lv
Lietotāja avatars
Storms
 
Atbildes: 12858
Pievienojies: 2004/Mai/15, 13:23
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: VW Passat B3
Dzinējs: 2E

Atbildēt Jonix » 2008/Apr/28, 12:41

Manuprāt, balsošanā pietrūkst vidusceļš, kur taisnība ir abām pusēm, jo nenoliedzami CSDD akcija nav pozicionēta korekti.
Cik zinu Lielbritānijā motociklistu nāves problēma ir atrisināta ar drošas braukšanas kursiem, kur katram interesentam ir iespēja pieteikties un par mazām naudiņām (ja nemaldos ~30LBP) iziet apmācību. Šo un vairāku citu kampaņu rezultātā ir būtiski samazinājies ne tikai avāriju skaits, kurās iesaistīti motociklisti, bet arī uz ceļiem bojā gājēju skaits.

Paša pieredze burtiski vakar - braucu mājās no V.pils, kā parasti uz 1.2-1.4, jo pats arī nekāds ziediņš neesmu. Labi, ka pirms apdzīšanas manevra paskatrījos ne tikai sāna spogulī, bet salona atpakaļskata spogulī, jo viens umņiks man pagāja garām tā, ka mašīna sašūpojās.

Protams, no otras puses akcijai ir jēga, kas liktu ieskatīties spoguļos tiem, kas to nedara, pats mācījos kopā ar vienu jaunkundzi, kas pati pēc savas kārtējās avārijas atzinās, ka viņa nemāk skatīties spoguļos - viņai zūdot orientācija telpā, kad ieskatoties atpakaļskata spoguļos...
Chiptuning
DPF serviss
Autoserviss
Diagnostika
IMMO off

www.Remap.lv
+371 2-9861-891
Lietotāja avatars
Jonix
 
Atbildes: 1928
Pievienojies: 2006/Okt/05, 21:46
Atrašanās vieta: audi-style.lv
Braucu ar: A4 TDI

Re: "Skaties divreiz. Divreiz!"

Atbildēt josi » 2008/Apr/28, 12:49

androns rakstīja:Tu vienmēr ieņem pašu labo malējo stāvokli ?
Labprāt brauc pa bedrēm, aku vākiem ?
labprāt nogriezies tā, lai pakaļējais ritenis gandriiz skar bordi ?

Vienmēr varbūt nē, bet kopš saskarsmes ar riteņbraucēju līdzīgā situācijā pilsētā cenšos neatstāt sev blakus brīvu vietu, kur vēl kādam ielīst. Bedres un aku vāki nav rādītājs, tās tikpat bieži var sastapt visā ielas platumā :-^
Skoda Octavia A5 1.9TDI/DSG, BMW E87 118iA
Lietotāja avatars
josi
 
Atbildes: 1044
Pievienojies: 2007/Apr/13, 12:05
Atrašanās vieta: Jūrmala
Braucu ar: Škoda Octavia 2
Dzinējs: 1.9TDI

Atbildēt Storms » 2008/Apr/28, 12:49

Jonixins rakstīja:Manuprāt, balsošanā pietrūkst vidusceļš, kur taisnība ir abām pusēm, jo nenoliedzami CSDD akcija nav pozicionēta korekti.

Mja. Tev taisnība. Centos labot savu kļūtu. Pieliku vēl vienu atbilžu variantu. :roll: Tik tagad prasās esošos balsošanas rezultātus noresetot. :(
Grāmatvedība, nodokļu optimizācija un konsultācijas. IT risināumi. Forex. storms[at]mansmaks.lv
Lietotāja avatars
Storms
 
Atbildes: 12858
Pievienojies: 2004/Mai/15, 13:23
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: VW Passat B3
Dzinējs: 2E

Atbildēt Alien » 2008/Apr/28, 12:49

es par otro variantu
biki pa daudz tomēr pārspīlēc ar šito akciju
autovadītāji tāpat būs sliktie
Lietotāja avatars
Alien
 
Atbildes: 8751
Pievienojies: 2004/Dec/08, 16:51
Atrašanās vieta: Ķekava
Braucu ar: JEEP
Dzinējs: CRD+chipsis

Nākošais

Atgriezties uz Satiksmes drošība

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi